Obecní knihovna Žeranovice
Naposledy aktualizováno: 07.11.2018 12:37:44

OBRÁZEK : aktual.jpg

Vážení čtenáři,

srdečně vás zveme na náštěvu do knihovny!

• Přehled nakoupených a darovaných knih za rok 2018 se stručnou anotací a obálkou si můžete prohlédnout na stránce „Knižní novinky
  • Podrobný přehled všech titulů z Výměnného souboru Knihovny Kroměřížska si můžete prohlédnout včetně anotace a obálky na stránce „Knihy z KK

Knihovna nabízí čtenářům časopisy:

Týdeník Kroměřížska, Vlasta, Květy, Mateřídouška

Půjčování e-knih – Knihovna Kroměřížska ve spolupráci s firmou eReading nabízí pro své uživatele možnost půjčování e-knih. Jde o tituly ze současné produkce českých nakladatelství.

Na seznam e-knih se můžete podívat tady: www.ereading.cz/cs/vypujcky. Všechny e-knihy zároveň najdete v našem katalogu Carmen.

• Výpůjčky jsou zdarma.

• Výpůjčky jsou omezeny. Jedna osoba si může půjčit nanejvýše 2 e-knihy za měsíc.

POZOR! Výpůjčky je možné číst jen na zařízeních s operačními systémy iOS a Android (tablety, telefony) a na čtečkách firmy eReading.

Více si přečtěte ZDE

Knihovna roku 2013 Zlínského kraje

Titul „Knihovna roku 2013 Zlínského kraje“ byl udělen Městské knihovně v Holešově (okres Kroměříž), kterou vede Bc. Irena Železná, Základní knihovně v Jablůnce (okres Vsetín) pod vedením Jany Brinčekové, Městské knihovně ve Slavičíně (okres Zlín), kterou vede Mgr. Gabriela Klabačková a Obecní knihovně ve Starém Hrozenkově (okres Uherské Hradiště) pod vedením Evženie Hillerové.

Vedle tohoto ocenění knihoven jako organizací se dostalo uznání za dlouhodobou vynikající práci také knihovníkům – jednotlivcům, a to Jaroslavu Dvouletému z Obecní knihovny v Břestku (okres Uherské Hradiště), Mgr. Jarmile Odstrčilové z Obecní knihovny v Žeranovicích (okres Kroměříž), Bc. Pavlu Zajícovi z Městské knihovny v Rožnově pod Radhoštěm (okres Vsetín) a Anně Zapletalové z Městské knihovny ve Fryštáku (okres Zlín).

Zvláštní ocenění – mimo statut ceny – a sice za celoživotní aktivitu v oblasti knihovnictví si odnesl letos osmdesátiletý knihovník Obecní knihovny v Petrůvce Otakar Maléř.

Proces zabral 0.0039 sekund času a 0.71MB paměti.